لینک فایل<تحقیق در مورد پمپ های هيدروليکی >

تحقیق در مورد پمپ های هيدروليکی ,پمپ های هيدروليکی,دانلود تحقیق در مورد پمپ های هيدروليکی ,پمپ,های,هيدروليکی تحقیق در مورد پمپ های هيدروليکی دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد تحقیق در مورد پمپ های هيدروليکی .را مشاهده می نمایید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 18 صفحه

قسمتی از متن .doc :

‏1

‏هیدرولیک

‏توسعه علم هيدروليك زماني شروع شد كه پاسكال دانشمند فرانسوي قوانين مربوط به فشار را كشف كرد(1650 ميلادي) و هيدروليك را به عنوان يك علم نوين پايه گذاري نمود. از آن تاريخ به بعد دوران شكوفايي هيدروليك پديد آمد و اين علم به نحو چشمگيري وارد بازار گرديد. امروزه هيدروليك در ساختمان ماشين آلات صنعتي، كشاورزي، راهسازي، هواپيمايي، كشتي سازي، اتوموبيل سازي، ماشينهاي ابزار، تاسيسات صنايع سنگين، معدن و . . . در مقياس وسيعي استفاده ميشود و روز به روز نيز افزايش ميابد.

‏ كاربردهاي هيدروليك

‏هيدروليك فن آوري توليد، كنترل و انتقال قدرت توسط سيال تحت فشار است. بطور كلي يك سيستم هيدروليك چهار كار اساسي انجام ميدهد:

‏•‏ تبديل انرژي مكانيكي به قدرت سيال تحت فشار بوسيله پمپها

‏2

‏•‏ انتقال سيال تا نقاط مورد نظر توسط لوله ها و شلنگها

‏•‏ كنترل فشار، جهت و جريان سيال توسط شيرها

‏•‏ انجام كار توسط عملگرها

‏قانون پاسكال:

‏قانون پاسكال پايه هيدروليك نوين است. اين قانون بيان ميكند كه فشار وارده به هر نقطه از يك مايع محدود بطور مساوي در تمام جهات منتقل شده و با نيروي مساوي بر رو سطوح مساوي اثر ميكند.

‏قوانين پايه در هيدروليك:

‏•‏ سيال تحت فشار همواره مسير با مقاومت كمتر را براي عبور انتخاب ميكند

‏•‏ پمپ توليد دبي ميكند نه فشار

‏•‏ فشار تنها در برابر مقاومت يك مانع ايجاد ميشود

‏اصول كليدي ‏فوق اگرچه ساده به نظر ميرسند ولي پايه واساس علم هيدروليك ميباشند. با داشتن درك صحيحي از اين قوانين به راحتي ميتوان حركت سيال در خطوط انتقال را دنبال و عملكرد سيستم ‏را تحليل نمود.

‏3

‏پمپ های هيدروليکی

‏با توجه به نفوذ روز افزون سيستم هاي هيدروليکي در صنايع مختلف وجود پمپ هايي با توان و فشار هاي مختلف بيش از پيش مورد نياز است . پمپ به عنوان قلب سيستم هيدروليک انرژي مکانيکي را که توسط موتورهاي الکتريکي، احتراق داخلي و ... تامين مي گردد به انرژي هيدروليکي تبديل مي کند. در واقع پمپ در يک سيکل هيدروليکي يا نيوماتيکي انرژي سيال را افزايش مي دهد تا در مکان مورد نياز اين انرژي افزوده به کار مطلوب تبديل گردد.

‏فشار اتمسفر در اثر خلا نسبي بوجود آمده به خاطر عملکرد اجزاي مکانيکي پمپ ، ‏ ‏سيال را مجبور به حرکت به سمت مجراي ورودي آن نموده تا توسط پمپ به ساير قسمت هاي مدار هيدروليک رانده شود.